Zajímavosti a novinky ze světa výživy, cvičení a biohackingu.

Piracetam

Piracetam je prvním vyrobeným syntetickým nootropikem na světě. Byl vyroben už v roce 1964, ale i přesto patří mezi nejoblíbenější a nejužívanější nootropika, protože je bezpečný a účinný.

Zdravotní rizika pitné vody

Voda je základ života. Naše tělo je tvořeno přibližně ze 60% z vody, jsme tedy s vodou hluboce spjati a žít bez ní nelze. Je naší součástí, a proto bychom měli vědět jakou vodu konzumujeme a jak vyhledávat tu nejvyšší kvalitu.

Alpha GPC

Alpha GPC je přírodní cholinergikum (tzn. že podporuje a zvyšuje tvorbu cholinu), které zlepšuje kognitivní funkce a má neuroprotektivní vlastnosti.

Ashwagandha

Ashwagandha je starodávná bylina, která se využívá především v ajurvédské medicíně. Moderní medicína se o ní začíná v poslední době zajímat, protože tato bylina má spousty účinků na lidský organismus.

Sauna a trénink

Všichni jsme už pravděpodobně někdy slyšeli, že saunování je zdraví prospěšné a pravidelná návštěva sauny, zejména v zimních měsících posiluje náš imunitní systém, abychom nebyli nemocní. Co všechno ale můžeme pravidelným saunováním získat? Benefitů je celá řada, mezi ty nejvýznamnější patří:

Zimní suplementace

Během zimního období je nejvyšší nemocnost. Dokonce lehká viróza nás může na nějakou chvíli vyřadit z tréninku. Pár dní nemoci, pár dní než se dostaneme zpět do formy, a tréninkový plán je narušen. Jak tomu předcházet, abychom se mohli tréninku věnovat přesně podle našich plánů? Představíme si základní doplňky výživy, které nám mohou pomoci.

Začínáme s otužováním

Otužování můžeme rozdělit na otužování vodou a vzduchem. Rozdíl mezi nimi je nejen v potřebném vybavení, ale i v délce otužování, které musíme provést. Rozdíl tepelné vodivosti mezi těmito způsoby je veliký.

Hirudoterapie

Léčba pijavicí lékařskou. Mnoho z vás, si při spojení pijavic a medicíny vybaví středověké pouštění žilou. Věděli jste ale, že hirudoterapie tu byla už mnohem dříve?