Už jako malý kluk jsem začal se sportovní gymnastikou a tato vášeň se mě nepustila dalších 20 let. Po tak dlouhé době přišel čas na změnu, nastal čas své zkušenosti předávat dále. Udělal jsem si tedy trenérský kurz. V té době nebylo moc na výběr, takže jsem zvolil zaměření fitness. Už během absolvování kurzu jsem věděl, že tímto směrem jít nechci, kategorie fitness pro mne není ta správná cesta. Vždy mě to táhlo k silové gymnastice a tímto směrem jsem chtěl jít i nadále. Naskytla si mi tedy možnost dalšího vzdělání, a to trenérský kurz sportovní gymnastiky. Jsem o krok dál než s kurzem fitness, ale pořád to není to pravé ořechové, protože gymnastika je velice přísná v hodnocení provedení prvků. Chyběla mi volnost a kreativita, v gymnastice jsou všechna provedení prvků jasně daná, takže jsem šel zase o dům dál. Právě takto jsem se dostal ke kalistenice, která se pro mne stala sportem číslo jedna a je jím dodnes.
V České republice nebyl žádný trenérský kurz a já celoživotně prahnu po vzdělávání se, prostě jsem se chtěl učit od nejlepších. Odcestoval jsem tedy do USA, kde jsem se učil přímo od zakladatelů WCO, tedy World Calisthenics Organization. Stal jsem se prvním Čechem, který se mohl pyšnit titulem Elite Coach of World Calisthenics Organization.
Od té doby se neustále dál vzdělávám a hledám postupy i z jiných pohybových umění, např. ekvilibristika, joga, qigong a další. Mým cílem je vytvořit nejúčinnější a nejrychlejší tréninkové postupy, díky kterým budete schopni dokázat silové i strečové cviky, které si budete přát.
Fyzický trénink ovšem sám o sobě nestačí, aby byly postupy kompletní musíte mít znalosti i z dalších oborů. Výživa, regenerace, sportovní medicína, fyzioterapie, psychologie a mnoho dalších.
Vystudoval jsem obor Zdravotnický záchranář, kde jsem získal znalosti z urgentní medicíny a prehospitalizační péče. Ve studiu jsem pokračoval dále a zajímal jsem se o preventivní medicínu, proto jsem vystudoval jako další obor Veřejné zdravotnictví, kde jsem získal hlubší znalosti z výživy, hygieny, epidemiologie i tělovýchovného lékařství. Význam slova hygiena je: věda o uchování zdraví, ve smyslu péče o psychické i fyzické zdraví jedince. Se sportem se tyto znalosti dokonale kombinují. Abych získal i jiný úhel pohledu než jen ten ze západní medicíny, vystudoval jsem Tradiční Čínskou Medicínu, kde jsem získal vědomosti například o akupunktuře a fytoterapii. Aktuálně se zaměřuji na biohacking, především studium mozku a mysli. Jak se říká: hlava ovládá tělo, a já věřím, že budoucnost sportu je v pochopení toho, jak dokáže správné nastavení mysli a zdraví mozku, zlepšit fyzický výkon.