V dnešní době, kdy si technologie nachází cestu do každého aspektu našeho života, se zdá, že nositelná zařízení nejsou jen běžnou součástí každodenní rutiny, ale už i módní záležitostí. Když se řekne "smart wearables" (nositelná technologie), většina lidí si okamžitě vybaví chytré hodinky nebo fitness náramky. Tyto produkty nám pomáhají sledovat kroky, monitorovat srdeční tep nebo dokonce měřit hladinu stresu. Ale co když vám řeknu, že existuje způsob, jak všechny tyto funkce (a ještě mnohem víc) získat v jediném stylovém, minimalistickém zařízení, které vypadá jako obyčejný prsten? Ano, mluvím o chytrém prstenu, a konkrétně dnes o modelu Amazfit Helio Ring, který posouvá hranice toho, co nositelná technologie dokáže.

Ale proč byste vůbec měli zvážit chytrý prsten? Chytrý prsten je pro ty, kteří chtějí udržet svůj životní styl jednoduchý, ale zároveň využívat moderní technologie. Je pro ty, kteří chtějí elegantní a diskrétní způsob, jak sledovat své zdraví, fyzickou aktivitu nebo dokonce úroveň stresu. Nesmíme zapomenout ani na ty, kteří se snaží zlepšit kvalitu svého spánku nebo hlídají produktivitu během dne. Amazfit Helio Ring je odpovědí na všechny tyto potřeby a ještě více.

Představte si prsten jako nenápadného hrdinu, který vám pomáhá každou minutu vašeho dne, aniž byste si ho vůbec všimli. Zatímco chytré hodinky nebo fitness náramky mohou být někdy těžkopádné, prsten je tak lehký, že na něj během dne snadno zapomenete. A co víc – na rozdíl od hodinek nebo náramků, které se často nehodí ke všem outfitům, chytrý prsten je univerzálním módním doplňkem. Ať už jdete na pracovní schůzku, cvičíte v posilovně nebo trávíte večer s přáteli, prsten Amazfit Helio Ring dokonale zapadne do vašeho životního stylu.

A co funkčnost? To je další důvod, proč si tento malý zázrak zamilujete. Prsten, i přes svou drobnou velikost, obsahuje špičkovou technologii, která vám umožňuje sledovat věci, o kterých jste mohli dříve jen snít. Dokáže monitorovat váš srdeční tep, analyzovat kvalitu spánku, měřit úroveň kyslíku v krvi, a dokonce vám poskytnout zpětnou vazbu o tom, jak efektivně zvládáte stres. Je to jako mít osobního trenéra, zdravotníka a kouče mindfulness v jediném elegantním balení.

A teď si představte, jak by váš den vypadal s Amazfit Helio Ring na ruce. Ráno se probudíte a prsten vám poskytne analýzu vašeho spánku – jak dlouho jste spali, jak často jste se probouzeli a jak kvalitní byl váš odpočinek. Poté, co vyrazíte na cestu do práce, prsten sleduje vaši aktivitu – kroky, vzdálenost a spálené kalorie. A pokud vás čeká náročné pracovní jednání, prsten vám může pomoci sledovat, zda nepřekračujete své stresové maximum. A večer? Prsten vám nabídne vhled do vaší regenerace a připraví vás na další den.

Takže, pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak zlepšit svůj životní styl a získat lepší přehled o svém zdraví, možná je právě teď ten správný čas zvážit chytrý prsten. Amazfit Helio Ring vám ukáže, že i malá změna může mít obrovský dopad. A kdo ví? Možná se do něj zamilujete na první pohled – nebo spíš na první nasazení.

Design a zpracování

Když se řekne chytrý prsten, možná si představíte futuristickou hračku plnou diod, která bude na vaší ruce vypadat spíše jako dálkový ovladač než módní doplněk, a možná tomu tak bylo v prvních generacích chytrých prstenů, ale dnešní technologie umožňují vložit všechny senzory do tak malého těla, že se chytré prsteny od těch běžných téměř neliší. Každý výrobce se snaží nějakým způsobem odlišit, a tak máme na trhu celou řadu různých prstenů. Amazfit Helio ring však přichází s odlišným stylem než konkurence a mně osobně se velice líbí.

Tělo prstenu je vyrobeno z titanu, který zajišťuje lehkost, prsten váží kolem 4 g, a také eliminuje případné alergické reakce. Váha prstenu se samozřejmě liší podle velikosti, já osobně testuji velikost 10. Prsten je také poměrně úzký, jeho šířka je 2,6 mm. Rozměry prstenu jsou velice dobré a často se stává, že si uživatelé po několika dnech nošení ani nevšimnou, že mají prsten stále na ruce.

Aktuálně můžete prsten zakoupit ve velikostech 8,10 a 12 a pouze v jedné barvě, titanu, která je ale velice decentní a na ruce vypadá dobře. Výběr velikosti funguje tak, že si provázkem změříte obvod prstu a podle tabulky si pak objednáte prsten. Prostý způsob, ale možná mi to vyhovuje více než přes Sizing Kit, který používá konkurence. Prsten se pohodlně nosí po celý den i noc a odolnost se zatím zdá dobrá. Prsten nosím 24 h denně, nesundávám ho ani na tréninky a zatím nemá jediný škrábanec. Výrobce slibuje voděodolnost 10 ATM, takže ho můžete vzít klidně do bazénu a nemusíte se bát poškození.

Technologie a senzory

V takto malém těle najdeme mnoho senzorů a moderních technologií. Přítomen je senzor tepové frekvence PPG (2 zelené diody + 1 dvoubarevná dioda), teplotní senzor, tříosý gyroskop, tříosý akcelerometr, ElectroDermal Activity senzor- EDA. EDA měří elektrickou aktivitu pokožky, díky čemuž je prsten schopen vyhodnotit míru stresu nebo emocionální stav. Helio ring byl prvním prstenem na trhu s tímto senzorem.

Prsten tedy umí změřit vaši srdeční frekvenci, variabilitu srdeční frekvence, tělesnou teplotu, počet aktivních minut během dne, celkový počet kroků, spálené kalorie, stres, spánek a emoce. Pokud chcete kontrolovat vaše data musíte si nainstalovat aplikaci ZEPP, která je dostupná na Android i iOS. Pomocí prstenu můžete sledovat i vaše tréninky, ty ovšem musíte odstartovat manuálně, neumí automaticky detekovat aktivitu, a aktuálně je schopen změřit jen chůzi, běh, jízdu na kole a běžecký pás. Osobně bych prsten na měření tréninkové aktivity nepoužíval, a tak to i propaguje výrobce, ale pro příležitostné sportovce asi postačí.

Senzorů tu máme dostatek, ale záleží na jejich přesnosti. V této kategorii nemůžete očekávat nejpřesnější měření na trhu, ale i tak se jedná o přesné zařízení, které bohatě postačí běžným uživatelům a s daty se dá dobře pracovat. Pro přesné porovnání si musíte počkat do dalšího článku, ale zatím jsem zaznamenal nepatrné rozdíly ve spánkovém srdečním tepu, prsten ukazuje trochu vyšší hodnoty. Jinak jsou naměřená data dost podobná.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je dost subjektivní záležitost a ovlivňuje ji celá řada faktorů. Výrobce udává výdrž baterie až 4 dny, ale to znamená ponechat defaultní nastavení a žádné měření pohybové aktivity. V Defaultním nastavení fungujete bez pulzního oxymetru, měření dechu a stresu a tepová frekvence se měří každých 10 minut. V noci by pak údajně měl měřit každou sekundu, ale v nastavení jsem to nikde nenašel. Při zapnutí všech funkcí, co prsten nabízí a co nejčastější měření tepové frekvence, každých 5 minut, se dostanete na výdrž kolem dvou dní. V praxi změříte 2 noci a pak musíte nabíjet, pokud prsten nenabíjíte průběžně, což vám doporučuji. Prsten se nabíjí přes nabíjecí podstavec, který funguje přes kabel USB-C, a je schopen nabít prsten za necelých 90 minut.

Aplikace ZEPP

Aplikace Zepp je po poslední velké aktualizaci velice povedená. Předchozí verze byla často nepřehledná a matoucí, ale teď je radost ji používat. Přehled v aplikaci si navíc můžete přizpůsobit přesně podle sebe. Po otevření aplikace na vás vyskočí úvodní karta Přehled, kde vidíte všechny základní data a metriky. Vše je pěkně barevně sladěné a po přidání AI máte všude vysvětlivky co, který údaj znamená. Dále zde najdete karty Připravenost, Spánek a Úsilí. Dat a grafů je zde opravdu hodně a každý si najde to co přesně potřebuje. Každý výrobce se snaží přijít s nějakou svojí zázračnou metrikou, kterou by se odlišil od konkurence. Amazfit má Skóre připravenosti. Všechny vaše metriky projdou analýzou a dostanete hodnotu, jak moc jste připraveni plnit denní výzvy. Je to stejné jako Oura’s Readiness, Fitbit’s Daily Readiness score nebo Garmin’s Body Battery. Zepp vám nabídne také skóre PAI (Personal Activity Intelligence), což je indikátor osobní fyziologické aktivity, který vychází z tepové frekvence, denní aktivity atd. a výsledkem je číslo PAI. Výrobce udává, že držení hodnoty PAI nad 100, pomáhá snížit riziko úmrtí na kardiovaskulární nemoci a zvyšuje průměrnou délku dožití. Tyto data vychází ze studie HUNT Fitness Study, která trvala více než 35 let a zapojilo se do ní přes 230 000 účastníků.  

V dolní liště pak máte karty Home, Cvičení, Aura a Zařízení. Karta cvičení je přehledná a poskytne všechna naměřená data z vašich tréninků. Aura je určena pro meditaci, relaxaci a spánek. V kartě Zařízení vidíte všechna připojená zařízení a údaje o nich, jako jsou stav baterie, aktualizace systému atd., v této kartě také probíhá veškeré nastavení prstenu. Párování zařízení je velice rychlé a jednoduché.

Aplikace Zepp je zadarmo a pro získání všech dat není potřeba žádné předplatné. Předplatné si můžete koupit, ale jen pokud chcete využít AI, která vám pomůže s tréninkem (Trenér ZEPP), a když chcete využívat Aura na maximum, více statistik a AI kouč pro lepší spánek. Ani jedno předplatné nepotřebujete, Aura vypadá zajímavě, ale osobně bych ještě počkal až se doladí a přidá nové funkce, prozatím je k ničemu.

Je také dobré zmínit, že veškerá data z aplikace Zepp lze snadno synchronizovat s dalšími aplikacemi jako jsou Strava, Adidas Running, Google Fit, Apple Health a další.

Sledování aktivit a zdraví

Tady je důležité zmínit, že chytré prsteny jsou na trhu teprve pár let a své uživatele si zatím hledají. Každý, kdo si chce pořídit chytrý prsten musí vědět co od něj očekává a co chce měřit. Amazfit Helio Ring je výrobcem propagován jako zařízení na měření tréninkové zátěže, regenerace, spánku a duševního stavu. Ideální kombinace je podle výrobce s hodinkami Amazfit, protože data se z obou zařízení synchronizují do jedné aplikace, kde se propojí a získáte jeden výstup. To znamená, že není cílen jako zařízení pro měření pohybové aktivity, ale naopak na měření mimo trénink. Ideální scénář je takový, že přes den nosíte hodinky i prsten, přičemž na trénink prsten sundáte a máte pouze hodinky, a na spánek máte zase jenom prsten. Tento scénář mi dává smysl a osobně jsem ho tak i dodržoval, kromě dnů, kdy musím vstávat na budík, který mám v hodinkách, takže stejně kromě víkendu spím jak s hodinkami, tak s prstenem. (Zatím jediný prsten co vás umí probudit vibracemi je Circular SLIM)

Hodnotit sledování aktivit tedy postrádá smysl, snad jen měření kroků, které je přesné a oproti konkurenci se moc nelišilo. Není tedy problém hodinky odložit a nechat si měřit běžnou denní aktivitu jen přes prsten, např. pokud musíte mít v práci oblek, ke kterému se sportovní hodinky moc nehodí, prsten tento problém vyřeší a stále budete mít všechna potřebná data.

Sledování zdraví je ovšem něco jiného a doplnit vaše hodinky o chytrý prsten dává smysl, protože nabídne řadu nových funkcí a rozšíříte tak funkce vašich hodinek. Navíc pokud nechcete nosit hodinky během spánku, tak nemáte moc jiných možností. Osobně nosím hodinky Amazfit T-rex Ultra, takže jsem mohl porovnat data jak z hodinek tak prstenu. Kombinace dat z více zařízení je perfektní a získáte nepřetržité monitorování 24 h denně. Když pomineme kombinaci dat, samotný prsten umí velice přesně změřit váš spánek a dokáže rozpoznat i šlofíka přes den. Z metrik spánku získáte celkovou dobu spánku, pravidelnost spánku, dobu trvání REM a NREM fází spánku i kolikrát jste se v noci probudili. Důležitou metrikou je spánkový srdeční tep a dýchání, kde vás bude zajímat saturace a frekvence dýchání. Prsten navíc nabízí měření obstrukční hypopnoe, což je stav, kdy dochází ke snížení intenzity dýchání a celková schopnost dýchat je omezena z důvodu zúžení nebo blokády dýchacích cest. Funkce, která je velice užitečná. Ve spánku i ve dne, je také důležité měření tělesné teploty. Tělesná teplota se během dne mění, v závislosti na stravování, pohybové aktivitě, ročním období, u žen v rámci menstruačního cyklu a dalších faktorech. Prsten vám neřekne přesnou tělesnou teplotu, ale pouze odchylku, která indikuje, zda se v těle něco děje nebo ne. Výrazná odchylka může znamenat začínající onemocnění, nadměrný stres nebo přetrénování.

Prsten obsahuje senzor EDA, díky kterému je schopen měřit vaše emoce a stres. Z metrik vám nabídne hodnotu Duševního zotavení, jedná se o jakousi mentální regeneraci, která vám řekne, jak zvládáte stres během dne. Další funkcí, ale prozatím v Beta testování je Stres a Emoce. Mělo by to fungovat tak, že prsten přesně pozná jako máte aktuálně náladu a jakou prožíváte emoci. K tomuto měření slouží EDA a HRV (variabilita srdeční frekvence). Zatím to funguje takto, během dne vás prsten monitoruje, pokud zaznamená nějakou změnu, přijde vám notifikace, kde uvedete, jak se aktuálně cítíte (hněv, smutek, radost, překvapení atd.). Pár dní si budete emoce zaznamenávat a pak by měl být prsten schopen sám vyhodnotit, jak se cítíte. Funkce je zatím v Beta testování a nefunguje úplně jak bych si to představoval, takže nebudu hodnotit. Další Beta funkcí je Monitor emocí v automobilu, nezkoušel jsem, ale může to být zajímavé :-D

Jak už jsem psal dříve, přesnost dat je na velice dobré úrovni. Za cenu, která je méně než poloviční, oproti konkurenci, získáte zařízení, které je schopno i konkurovat v některých metrikách. Za cenu např. Oura ringu, můžete získat prsten i hodinky od Amazfit, a získáte tak mnohem více dat a využití.

Každodenní používání

Musím říct, že jsem si po pár dnech ani nevšiml, že ho mám na prstu. Dříve jsem nosil Oura ring gen 3 a ten nebyl tak příjemný na nošení, ne že by byl špatný, ale Helio ring je ještě lepší. Přes den ho sundávám jen během tréninku na hrazdách nebo když to práce vyžaduje, ale jinak nosím celý den i noc a nevím o něm. Odolnost vůči vodě je naprosto v pohodě a pokud se s ním nepůjdete potápět, tak vydrží všechno. Po třech týdnech nošení je prsten stále bez jediného škrábance, a to ho vůbec nešetřím, takže titan byl dobrá volba. Jediná nevýhoda takto pevných materiálů je jejich sundávání v krizových situacích, kdy je musíte sundat, ale nejde to, třeba z důvodu oteklých prstů. Hasiči za tyto materiály nejsou rádi a nemůžeme se jim divit, protože sundání takového prstenu trvá i desítky minut.

Obecně se chytré prsteny doporučuje nosit na ukazováčku. Měření na něm je údajně nejpřesnější, ale prsten se dostává do kontaktu téměř se vším, na co ruka sáhne. Můžete vám to vadit třeba při práci s počítačovou myší nebo když držíte telefon. Alternativa je umístit prsten na prostředníček, kde máte stále přesné měření, protože velikost prstů je podobná.

V noci se prsten nosí pohodlně a vůbec o něm nevíte, ale vaše drahá polovička o něm rozhodně vědět bude. Dvě zelené diody jsou natolik intenzivní, že jsou jako nějaká baterka, která bude oslňovat vaše okolí. Samozřejmě záleží na tom, jak správně máte prsten nasazen a jak velká je mezera mezi prstem a prstenem. Velikost prstu se vám v průběhu dne mění, takže vždy tam nějaká mezera bude. Pokud spíte sami, neřešíte, ale pro druhou osobu to může být velice rušící.

Výhody a nevýhody Amazfit Helio Ring

Výhody:

  • Nenápadný design, vhodný pro každou příležitost.
  • Velice příjemný na nošení.
  • V kombinaci s Amazfit hodinkami získáte dokonalý pár na měření všech důležitých metrik.
  • Slušná přesnost měření spánku a skóre připravenosti.
  • Pro využití všech funkcí není třeba předplatné.

Nevýhody:

  • Omezení velikostí prstenu (ne každému může sedět), aktuálně jen ve velikostech 8,10 a 12.
  • Cena: je oprávněná vzhledem k funkcím? Ano i ne. Prsten se začal prodávat s cenovkou 7 490,- a tuto cenu si rozhodně neobhájí. Ovšem aktuálně se dá sehnat za 3 790,- a to je úplně něco jiného, protože musíte brát v potaz, že prsten je určen pro kombinaci s chytrými hodinkami Amazfit. Sám o sobě moc nedává smysl, ale kombinace např. s Amazfit Balance, které teď seženete už od 4 000,-, pak to smysl dává veliký a konkurenci hravě strčí do kapsy.
  • Výdrž baterie. Hodinky značky Amazfit patří mezi ty s nejdelší výdrží, takže slabá baterie u prstenu je veliké zklamání.
  • Oslňující světlo z diod během spánku.
  • Aplikace má občas nepřesný překlad, ale někdy je to úsměvné: "Cítíte houpačky?"

Ostatní recenzenti často uvádí jako nevýhody: nepřesné měření tréninkových aktivit, chybějící automatická detekce pohybové aktivity a další věci, které se vztahují k tréninku. Opět opakuji, že prsten je určen jako doplněk k hodinkám Amazfit a měření pohybové aktivity je tu pouze jako doplněk. Jediný pohyb, na který prsten využijete je měření kroků, které je relativně přesné, a ještě v případech kdy nebudete mít hodinky na ruce.

"Je to opravdu skvělý pomocník, ale není pro každého – pojďme společně zvážit, jestli je to něco pro vás."

Pro koho je Amazfit Helio Ring určen?

Máte hodinky Amazfit a vadí vám při spaní, nehodí se k vašemu pracovnímu obleku nebo prostě jen chcete rozšířit jejich funkce? Kombinace s Helio ring je dobrou volbou, získáte další užitečná data pro váš trénink a regeneraci. Ale co když chcete používat jen samotný prsten, má to smysl?

Ideální pro uživatele, kteří:

  • Hledají stylové a nenápadné řešení na sledování zdraví.
  • Nepotřebují všechny funkce chytrých hodinek (notifikace, placení, GPS atd.).
  • Upřednostňují minimalistický design a pohodlí.
  • Hledají levné zařízení pro úvod do světa nositelné elektroniky.

Nehodí se pro ty, kteří:

  • Potřebují aktivní displej nebo neustálé propojení s telefonem.
  • Chtějí detailní sportovní nebo outdoorové funkce.
  • Hledají to nejpřesnější zařízení na trhu.


Přátelské zamyšlení: "Zvažte, co je pro vás nejdůležitější – design, funkce, nebo cena, a proč chcete zařízení využívat?"

Jak obstojí proti konkurenci?

Amazfit Helio Ring je v recenzích nedoceněné zařízení a dostává nízké hodnocení. Jedná se tedy o špatné zařízení? Vůbec ne, protože tento prsten nebyl vyroben proto, aby sloužil jako samostatné zařízení, ale jako doplněk k hodinkám Amazfit. Výborná myšlenka, která zatím velké firmy na poli hodinek nenapadla. Porovnávat tedy samotný prsten proti ostatním prstenům na trhu nedává moc smysl, protože v hodnocení se mají promítnout všechny funkce, ale zkusme to.

Oproti konkurenci je prsten dodáván pouze v jedné barvě: Titan, a jen ve třech velikostech 8,10 a 12. Je poměrně lehký a se svojí váhou 3,8 g je lehčí než Oura Ring Gen 3. Zaostává ve výdrži baterie, kde konkurence dosahuje klidně i sedmi dní na jedno nabití, ale co se týče senzorové výbavy, tak má vše jako konkurence.

V čem ale prsten překvapivě vyniká je přesnost měření. Počet kroků během dne se téměř shoduje s mnohem dražšími fitness zařízeními a některé dokonce i poráží. Měření spánku je skoro stejně přesné jako Oura Ring Gen 3, odchylky jsou jen nepatrné. Senzor EDA není v chytrých prstenech zatím moc vidět, a pokud výrobce využije jeho potenciál a dokáže přesně měřit naše emoce a pocity během dne, tak bude Amazfit Helio Ring ještě praktičtější. Výhodou je také, že není potřeba kupovat předplatné.

Mezi konkurenci patří Oura Ring Gen 3 a 4, Ultrahuman Ring AIR, RingConn Smart Ring Gen 2, Movano Evie Ring, Samsung Galaxy Ring a určitě najdete i další výrobce, protože prsteny jsou teď v módě.

Při výběru chytrého prstenu musíte zvážit, proč ho používáte, jak budete pracovat se získanými daty a hlavně, která data vás nejvíce zajímají. Takže, stojí Amazfit Helio Ring za ty peníze?

Závěr: můj verdikt

Po třech letech užívání Oura Ringu jsem byl rád, že segment chytrých prstenů zažívá takový boom, protože když jsem tenkrát vybíral chytrý prsten, tak Oura neměla žádnou pořádnou konkurenci. Dnes už máte na výběr z celé řady prstenů od velkých i malých společností a nové se stále přidávají, prsteny jsou prostě v módě. Značku Amazfit jsem znal pouze přes hodinky a oznámení jejich chytrého prstenu mě překvapilo, ale cena 7 490,- byla téměř na úrovni značek Oura Ring nebo Ultrahuman, které jsou dnes považovány za nejlepší prsteny. Jakmile, ale cena spadla na 3 790,- tak to začalo dávat smysl. Propojení chytrých hodinek a prstenu, hodinky na sportovní aktivity a prsten na hodnocení regenerace a spánku.

Prsten Amazfit Helio Ring jsem si hned oblíbil pro jeho design a pohodlné nošení. Kombinování dat s hodinkami v jedné aplikaci je perfektní a přesnost měření samotného prstenu je na vysoké úrovni. Co musím prstenu vytknout je výdrž baterie, protože jsem od této značky čekal mnohem více. Dá se to samozřejmě řešit pravidelným nabíjením každý den, když nemáte prsten zrovna na ruce, to samé jsem dělal i s Oura Ring, kde to výrobce dokonce doporučoval, ale i tak to zamrzí. Jinak nemám prstenu co vytknout, za tuto cenu a v kombinaci s chytrými hodinkami Amazfit se jedná o dokonalé řešení, jak měřit základní metriky a já osobně jsem naprosto spokojen.

Rady na závěr: "Pokud hledáte stylové a nenápadné zařízení, které vám pomůže lépe porozumět vašemu tělu, neřešíte cenovku, předplatné a chcete za každou cenu prsten, tak zvolte Oura Ring Gen 4, v případě že chcete více dat a budete s nimi umět pracovat, zvolte Ultrahuman Ring Air. Chcete-li měřit hlavně pohybovou aktivitu, prsteny nejsou pro vás a vyberte si hodinky. Pokud vás zajímá co nejpřesnější měření spánku, tak zvolte čelenku Muse S. O Amazfit Helio Ring uvažujte pouze pokud už máte hodinky Amazfit a chcete více dat nebo přesnější měření spánku a regenerace, anebo pokud hledáte levný prsten jako úvod do světa nositelné elektroniky.

Bonusová sekce: Tipy a triky pro používání Amazfit Helio Ring

Pokud chcete z prstenu vytěžit maximum tak začněte jeho nastavením. V sekci Monitor zdraví si nastavte automatické sledování srdečního tepu každých 5 minut a zapněte si všechna monitorování: spánek, stres (monitor emocí není zatím potřeba) a SpO2.

Prsten noste na správném prstě, tak aby seděl co nejlépe. Ideální je ukazovák nebo prostředníček. Pro výběr správné velikosti se můžete podívat na VIDEO. Pokud nemáte prsten na ruce, tak ho dejte nabíjet. Když se naučíte prsten každý den průběžně nabíjet, tak neřešíte, jak dlouho vám vydrží baterie na jedno nabití.

Udržujte prsten v čistotě. Prsten je sice odolný, ale různé krémy na ruce mohou ovlivnit přesnost měření, takže je dobré si ho sundat. Měření mohou ovlivnit různé tělové krémy, šampony, kondicionéry, pesticidy, opalovací krémy atd. V případě znečištění prstenu ho opláchněte čistou vodou, popřípadě můžete použít dezinfekční ubrousky. V žádném případě prsten neponořujte do žádných čistících nebo dezinfekčních prostředků.

Vyhněte se také extrémním teplotám, které mohou poškodit baterii, brát ho do sauny není dobrý nápad.